Przejdź do treści

Aktualności

Zmiana terminu Festiwalu Piosenki o Zdrowiu

Ze względu na trwający strajk pracowników oświaty zdecydowaliśmy o przesunięciu terminu Festiwalu Piosenki o Zdrowiu (etap powiatowy) z 26 kwietnia na 27 maja 2019r. godz. 8:30.

W przypadku pytań prosimy o kontakt  z sekcją Oświaty Zdrowotnej PSSE w Ciechanowie tel. 23 672 33 13 wew.28.

 

WYZWANIA ZDROWIA PUBLICZNEGO

BEZPIECZNE FERIE 2019

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i zdrowo należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku zimą.

Poniżej przekazujemy list Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji dotyczący przeciwstawiania się zjawisku używania substancji psychoaktywnych, jak również wiele cennych wskazówek i zaleceń dotyczących bezpiecznego wypoczynku zimą.

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

bezpieczne_ferie_list.jpg (872.2 KiB)

Archiwum aktualności

TORNISTER – PROBLEM WAGI CIĘŻKIEJ ?

Wady postawy dotyczą ok. 50-60% dzieci w wieku rozwojowym. Najczęściej początek ich powstawania to okres szkolny. Choroby narządu ruchu stanowią narastający problem zdrowia publicznego. Przyczyn powstawania wad postawy jest wiele, są to m.in.: siedzący tryb życia i niska aktywność fizyczna, zbyt długie przebywanie w jednej pozycji, nieodpowiednio dobrane do wzrostu dziecka meble w domu i szkole, niewłaściwy sposób siedzenia w czasie pisania- z jedną ręką na pulpicie, a drugą opuszczoną, słaby wzrok i słuch (szczególnie jednostronny, co powoduje, wymuszoną postawę ciała oraz noszenie zbyt dużych ciężarów (plecaki szkolne).

Czytaj więcej

WYZWANIA ZDROWIA PUBLICZNEGO

Wyślij plik

Wróć